baymak servisigüncel haberlergüncel haberlermedya haberlerimedya haberleriistanbul beyaz eşya servisibakırköy playstation cafeislami dergiteknoloji haberlerikadın sitesidemirdöküm servisdemirdöküm servisiferroli servisbaymak servisibaymak servisiferroli servisiprotherm servisiprotherm servisiferroli servisidemirdöküm servisiklima serviskombi servisdemirdöküm servisbaymak servisvaillant servisprotherm servisiumrekadıköy ikinci el eşyaumreaçık parfümariston servis
ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK
Artırılmış gerçeklik (AR) , gerçek dünyadaki  çevrenin ve içindekilerin bilgisayar tarafından üretilen ses, görüntü , grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı , doğrudan  veya dolaylı fiziksel görünümdedir. Kısaca gerçekliğin bilgisayar tarafından değiştirilmesi ve arttırılmasıdır. 

Artırılmış gerçeklik ürünleri , gerçeği görmek için tasarlanmış bir teknoloji olarak tanımlanabilir. Son yıllarda neredeyse her akıllı telefon ve tablet sahipleri artırılmış gerçeklik ürününü kullanıyor. Kullanıcıların ihtiyacı olan yerler ve nesneler gerçeğinden ayırt edilemeyecek bir biçimde sahneye veya ortama aktarılabiliyor.